Time4Travel

LOT Inauguruje Nowe Połączenie Warszawa – Oradea


LOT Inauguruje Nowe Połączenie Warszawa – Oradea

Z przyjemnością informujemy, że zapowiadane połączenie LOT-u z Warszawy do Oradei zostanie zainaugurowane już 3 czerwca br. Nasz narodowy przewoźnik zaplanował cztery rejsy tygodniowo, a bilety na wszystkie loty są już dostępne!

LOT był jedynym oferentem w przetargu zorganizowanym przez władze okręgu Bihor na wybór przewoźnika lotniczego, który będzie obsługiwał bezpośrednie loty z Oradei do Warszawy. Początkowo informowano, że połączenie zostanie zainaugurowane 1 lipca br., jednakże teraz wiadomo, że stanie się to jeszcze szybciej. Pierwszy rejs zaplanowano na 3 czerwca br.

Umowa o realizację połączenia ze stolicą Polski zakłada wykonywanie minimum czterech rejsów tygodniowo. Dokładnie tyle na razie zaoferuje LOT. W poniedziałki i soboty samoloty będą startować z Warszawy o 14:30, żeby o 17:00 czasu lokalnego wylądować w Oradei. Po 40 minutach wyruszą w trwający 80 minut rejs powrotny. W środy i piątki wylot z Warszawy będzie odbywał się o 11:25, przylot do Oradei o 13:55 czasu lokalnego, a powrót do Warszawy o 14:55 czasu polskiego.

Harmonogram lotów:

  • Poniedziałki i soboty:
    • Warszawa 14:30 – Oradea 17:00
    • Oradea 17:40 – Warszawa 18:00
  • Środy i piątki:
    • Warszawa 11:25 – Oradea 13:55
    • Oradea 14:35 – Warszawa 14:55

Zgodnie z umową rejsy będą musiały się odbywać samolotami zabierającymi na pokład co najmniej 75 pasażerów. Kontrakt ma obowiązywać przez cztery lata, a LOT za operowanie na tej trasie otrzyma dopłaty ze środków pochodzących z budżetu okręgu Bihor. Uruchomienie lotów z Warszawy do Oradei wzmocni pozycję polskiego przewoźnika na rumuńskim rynku. Obecnie LOT oferuje również rejsy z Warszawy do Bukaresztu oraz Klużu-Napoki.

Zapraszamy do rezerwacji biletów i skorzystania z nowego połączenia, które umożliwi jeszcze łatwiejsze podróżowanie między Polską a Rumunią.

Scroll to Top